Tarih Vakfı > Etkinlikler > Vangelis Kechriotis Perşembe Konuşmaları > Toprak, Mülkiyet, Cumhuriyet: 1960-80 arası Toprak İşgal Hareketi

Toprak, Mülkiyet, Cumhuriyet: 1960-80 arası Toprak İşgal Hareketi

by tarihvakfi

  • Tarih:
  • Yer: Tarih Vakfı
  • Adres: Sarıdemir Mah. Ragıp Gümüşpala Cad. Değirmen sok. No: 10 Eminönü, Fatih, İstanbul
  • Şehir:

Vangelis Kechriotis Perşembe Konuşmaları Başlıyor!

 

Serinin ilk konuşmasında Begüm Özden Fırat “Toprak, Mülkiyet, Cumhuriyet: 1960-80 arası Toprak İşgal Hareketi’’ başlıklı konuşmasıyla 26 Ekim Perşembe günü saat 18:30’da Tarih Vakfı Eminönü Binası’nda bizlerle olacak.

Vangelis Kechriotis Perşembe Konuşmaları’nın 2023 Sonbahar döneminin ana başlığı ‘’100. Yılında Taşrada Cumhuriyet’’Neslişah L. Başaran Lotz ve Cangül Örnek’in koordinatörlüğünde gerçekleşecek konuşma serisinde Cumhuriyet’in 100. yılında Cumhuriyet’e taşradan bakmaya çalışılacak. Merkezden ve yüksek politika üstünden bir bakış yerine merkez dışına uzanmayı, taşra denilen geniş evrende Cumhuriyet politikalarının nasıl deneyimlendiğine, bu politikalara nasıl reaksiyon verildiğine, gündelik hayatın bu politikalar ekseninde nasıl şekillendiğine odaklanmak amaçlanıyor. Bu doğrultuda siyasi ve iktisadi ilişkiler, güç mücadeleleri, yerel yönetimler, parti mücadeleleri, din, kültür, gündelik hayat, vb. alanlar ele alınacaktır.

Etkinlik herkese açıktır. Katılım için kayıt gerekmemektedir.

Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız!