Tarih Vakfı > Etkinlikler > KÜLTÜR TARİHİ SEMİNERLERİ > Seyyah ve Turist: 19. Yüzyılda Seyahat Kültürünün Dönüşümü

Seyyah ve Turist: 19. Yüzyılda Seyahat Kültürünün Dönüşümü

by tarihvakfi


Kültür Tarihi Seminerleri Devam Ediyor!

Yaşar Tolga Cora’nın koordinatörlüğünde düzenlenen serinin sıradaki oturumunda Saadet Özen, “Seyyah ve Turist: 19. Yüzyılda Seyahat Kültürünün Dönüşümü” başlıklı semineri ile 14 Aralık 2022 Çarşamba günü saat 18.00’de sizlerle olacak.

Saadet Özen, bu seminerinde ‘’Turist kim? Seyyah kim? Seyahat kültüründe nasıl bir dönüşüm meydana geldi? Bir dönüşümden bahsedilebilir mi?’’ sorularına cevaplar arayacak.

Kurulduğu 1991 yılından itibaren Türkiye’de tarihe olan ilginin gelişmesine hizmet eden Tarih Vakfı, bu amaca yönelik çalışmalarına devam ediyor. Türkiye’nin sosyal ve kültürel tarihine odaklanan yeni bir seminer serisi ile günümüz Türkiyesi‘nin kültürel hayatı ve imparatorluk mirasının rolü inceleniyor.

Kültür Tarihi Seminerleri’nde birbirinden farklı konuları alanın uzmanlarından dinlemek ve sorularınızı doğrudan bu uzmanlara yöneltmek şansına sahip olacaksınız. En az üç seminere katıldığınız takdirde seminer serisinin sonunda katılım belgesi alabileceksiniz.

Çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek seminere 100 TL karşılığında kayıt olup katılabilirsiniz.

Sizi aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Çevrimiçi seminerlere kayıt olmak için: https://fonzip.com/tarihvakfi/etkinlikler/kultur-tarihi-seminerleri-online-seminar

Daha fazla bilgi için bize [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.