Tarih Vakfı > Etkinlikler > KÜLTÜR TARİHİ SEMİNERLERİ > Otoriter/Totaliter Rejimlerin Av Sahası olarak Dünya Kupası

Otoriter/Totaliter Rejimlerin Av Sahası olarak Dünya Kupası

by tarihvakfi

  • Tarih:
  • Yer: Tarih Vakfı
  • Adres: Sarıdemir Mah. Ragıp Gümüşpala Cad. Değirmen sok. No: 10 Eminönü, Fatih, İstanbul

Kültür Tarihi Seminer Serisi Başlıyor!
Kurulduğu 1991 yılından itibaren Türkiye’de tarihe olan ilginin gelişmesine hizmet eden Tarih Vakfı, bu amaca yönelik çalışmalarına devam ediyor. Türkiye‘nin sosyal ve kültürel tarihine odaklanan yeni bir seminer serisi ile günümüz Türkiyesi‘nin kültürel hayatı ve imparatorluk mirasının rolü inceleniyor.
Yaşar Tolga Cora’nın koordinatörlüğünde 16 Kasım 2022 tarihinde başlayacağımız seminerlerde birbirinden farklı konuları alanın uzmanlarından dinlemek ve sorularınızı doğrudan bu uzmanlara yöneltmek şansına sahip olacaksınız. En az üç seminere katıldığınız takdirde seminer serisinin sonunda seminer katılım belgesi alabileceksiniz.
Serinin ilk oturumunda Bağış Erten, “Otoriter/Totaliter Rejimlerin Av Sahası olarak Dünya Kupası” başlıklı semineri 16 Kasım 2022 Çarşamba günü 18.00’de, yüzyüze ve çevrimiçi (hibrit) olarak gerçekleştirilecek. Seminerin dili Türkçedir.

Bağış Erten, bu seminerde‚ “Dünya Kupası Katar’da. Tepkiler büyüyor. Peki ya diğerleri? Önceki dünya kupaları ne kadar ‘temiz’di? Yoksa Mussolini’den Putin’e otoriter/totaliter rejimler Dünya Kupası’na ayrı bir sevgi mi besliyor?’’ sorularına yanıt arayacak.

Seminerlere 100 TL karşılığında katılabilirsiniz.

Çevrimiçi seminerlere kayıt olmak için: https://fonzip.com/tarihvakfi/etkinlikler/kultur-tarihi- seminerleri-online-seminar

Yüzyüze seminerlere kayıt olmak için: https://fonzip.com/tarihvakfi/etkinlikler/kultur-tarihi- seminerleri-yuz-yuze adreslerini kullanabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için bize tarihseminerleri@tarihvakfi.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız.