Tarih Vakfı > Etkinlikler > KÜLTÜR TARİHİ SEMİNERLERİ > Cumhuriyet’in Gençlik Kültürü Tartışmaları

Cumhuriyet’in Gençlik Kültürü Tartışmaları

by tarihvakfi


Kültür Tarihi Seminerleri Devam Ediyor!

Yaşar Tolga Cora’nın koordinatörlüğünde düzenlenen serinin sıradaki oturumunda Demet Lüküslü, “Cumhuriyet’in Gençlik Kültürü Tartışmaları” başlıklı semineri ile 30 Kasım 2022 Çarşamba günü saat 18.00’de sizlerle olacak.

Demet Lüküslü, bu seminerde Cumhuriyet’in gençlik kültürü tartışmalarını ele alacak. “Gençlik kültürü II. Dünya Savaşı sonrası dönemde nasıl ortaya çıkıyor? Gençlik kültürü deyince ne anlıyoruz? 1950’li yıllardan 2000’lere, gençlik kültürü tartışmaları bize ne anlatıyor?’’ sorularına yanıtlar arayacak.

Kurulduğu 1991 yılından itibaren Türkiye’de tarihe olan ilginin gelişmesine hizmet eden Tarih Vakfı, bu amaca yönelik çalışmalarına devam ediyor. Türkiye‘nin sosyal ve kültürel tarihine odaklanan yeni bir seminer serisi ile günümüz Türkiyesi‘nin kültürel hayatı ve imparatorluk mirasının rolü inceleniyor.

Kültür Tarihi Seminerleri’nde birbirinden farklı konuları alanın uzmanlarından dinlemek ve sorularınızı doğrudan bu uzmanlara yöneltmek şansına sahip olacaksınız. En az üç seminere katıldığınız takdirde seminer serisinin sonunda katılım belgesi alabileceksiniz.

Çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek seminere 100 TL karşılığında kayıt olup katılabilirsiniz.

Sizi aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Çevrimiçi seminerlere kayıt olmak için: https://fonzip.com/tarihvakfi/etkinlikler/kultur-tarihi-seminerleri-online-seminar

Daha fazla bilgi için bize [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.