Tarih Vakfı > Etkinlikler > Cumhuriyet'in 100 Yılı Konuşmaları > Cumhuriyet’in 100 Yılında Toplumsal Cinsiyet, Laiklik ve Siyaset

Cumhuriyet’in 100 Yılında Toplumsal Cinsiyet, Laiklik ve Siyaset

by tarihvakfi

  • Tarih:
  • Yer: Tarih Vakfı
  • Adres: Sarıdemir Mah. Ragıp Gümüşpala Cad. Değirmen sok. No: 10 Eminönü, Fatih, İstanbul
  • Şehir:

Cumhuriyet’in 100 Yılı Konuşmaları Devam Ediyor!

 

”Cumhuriyet’in 100 Yılı Konuşmaları”nın bahar dönemi ikinci paneli Cumhuriyet’in 100 Yılında Toplumsal Cinsiyet, Laiklik ve Siyaset başlığı altında 17 Mayıs 2023 Saat 18:30’da gerçekleşecek. Fatmagül Berktay, F. Ceren Akçabay ve Tuba Kancı, Cumhuriyet’in toplumsal cinsiyet tarihini yurttaşlık, medeni kanun, laiklik ve siyasetin cinsiyeti gibi temalar etrafında değerlendirecekler. Panelin başkanlığını Umut Azak yapacak.

Tarih Vakfı, Nurşen Gürboğa’nın koordinatörlüğünde ayda bir düzenlediği ”Cumhuriyet’in 100 Yılı Konuşmaları”yla Cumhuriyet tarihinin kapsayıcı bir değerlendirmesini sunmayı hedefliyor.

Cumhuriyet’in 100 Yılı Konuşmaları kapsamında gerçekleşecek panellerle bahar dönemi süresince toplumsal cinsiyetten azınlıklara, emekten toplumsal hareketlere uzanan bir çeşitlilikte Cumhuriyet’in 100 yıllık birikimi ele alınacak.

Cumhuriyet’in 100 Yılında Toplumsal Cinsiyet, Laiklik ve Siyaset paneli 17 Mayıs 2023’de saat 18.30’da Tarih Vakfı’nın Eminönü’ndeki binasında yüz yüze gerçekleşecek.

Etkinlik herkese açıktır. Katılım için kayıt gerekmemektedir.

Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız!

Adres: Tarih Vakfı Eminönü Ragıp Gümüşpala Cad. Değirmen Sk. No: 10 Eminönü