Toplumsal Tarih’e yazı göndermek isteyenler için:

Aylık yayın yapan Toplumsal Tarih’in her ayın ilk Perşembe günü yayın kurulu toplanmaktadır. Dergiye gelen yazılar bu kurulda değerlendirilir, kurulun onayladığı yazılar yayınlanır. 

Hazırladığınız yazıyı en geç, yayınlanmasını istediğiniz aydan bir önceki ay toplanacak kurula girecek şekilde önceden yollamanız gerekir.

Toplumsal Tarih’te ortalama makale uzunluğu 2000-3500 kelime arasındadır, bu sınırı aşmamaya özen gösterilmesini istiyoruz.

Yayınlanmasını istediğiniz makalede ortaya konan bilgi ve görüşler, gerektiği şekilde kaynaklarla ve dipnotlarla desteklenmelidir.

Belirtilen kaynaklarda yazar adı, eser adı, yayın yılı ve yayınlandığı şehir verilmelidir.

Toplumsal Tarih’e gelen yazıların daha önce çalışılmamış belge veya belgelere dayanmasını, bilinen belge ve kaynaklara dayanıyorsa yeni bir yaklaşım getirmesini ya da Türkiye’de az bilinen bir konuyu ele almış olmasını tercih ediyoruz.    

Toplumsal Tarih’te yayınlanan yazılarda ortaya konan bilgi ve yorumların belli sorun veya sorunlar etrafında, takip edilebilir bir mantıksal tutarlık içinde sunulmuş olmasını bekliyoruz.    

 

Yazı önerinizi Yayın Kurulumuzun değerlendirmeye alması için yukarıdaki formata uygun şekilde nboztekin@tarihvakfi.org.tr  (Nihal Boztekin) adresine iletişim bilgilerinizle beraber pdf veya word dokümanı olarak gönderiniz.